Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Huawei Honor 6X - recenzja smartfona

Czarny Huawei Honor 6X Dual Sim (LTE) z szybkim internetem 4GB, został zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu 2017 roku na targach CES w Las Vegas. Smartfon wzbudził ogromne zainteresowanie już ze względu na jakość wykonania, sugerującą telefon z górnej półki cenowej.

Jak wiadomo idea, jaka towarzyszyła powstaniu submarki Honor, polega na rozsądnym balansie między technologicznym wyposażeniem urządzeń a kosztem ich zakupu. W okresie debiutu na polskim rynku, w przedziale od 1990-1290 zł oscylowała cena Huawei Honor 6X. Opinie użytkowników na temat tego, czy warto było ten smartfon zakupić, są podzielone.

Huawei Honor 6X dual sim (LTE) - opinie o udanym średniaku

Chcąc poznać zalety i wady telefonu, warto przyjrzeć się wypowiedziom ekspertów oraz tych, którzy użytkowali Huawei Honor 6X. Mobzilla lub Tabletowo.pl to serwisy przedstawiające testy telefonów, które są dość wiarygodnymi źródłami informacji w tym względzie. Prezentujący kolejne technologiczne nowinki testerzy, nie są zatrudnieni przez żadną firmę, stąd ich oceny są zupełnie bezstronne.

Według Alberta Lewandowskiego, eksperta z serwisu Tabletowo, dwa aparaty umieszczone na plecach obudowy, są największym wyróżnikiem średniaka Huawei Honor 6X. Tester zwraca również uwagę na znakomitą jakość wykonania aluminiowej obudowy. Cena Huawei Honor 6X dual sim (LTE), z uwagi na jego wyposażenie, nie jest zdaniem eksperta zawyżona. Minusem telefonu jest fakt, iż moduł aparatu z tyłu wystaje nieco ponad obudowę, plusem natomiast to, że smartfon komfortowo przylega do dłoni. Walorem dodatkowym jest wielokolorowa dioda powiadomień.

Specyfikacja Huawei Honor 6X

Dane techniczne Huawei Honor 6X - test sprawności

Sercem urządzenia jest procesor Kirin 655 wspomagany przez osiem rdzeni Cortex-A53. Cztery z nich pracują z częstotliwością 2,1 GHz, pozostałe taktują na poziomie 1,7 GHz. Cały układ ma do dyspozycji 3 lub 4 GB RAM oraz 32 GB lub 64 GB pamięci flash. W razie potrzeby pojemność pamięci można rozszerzyć instalując w szufladce kartę microSD. Pracujący w systemie operacyjnym Android 6.0 Marshmallow z nakładką EMUI 4.1 - smartfon 6X działa bez zastrzeżeń, a przechodzenie między aplikacjami jest dość płynne.

Huawei Honor 6X - obudowa i wzornictwo

Według testów antutu, Huawei Honor 6X w kategorii średniaków uplasował się na dosyć wysokiej pozycji. W prezentowanym na stronie unit4 buy.com rankingu, smartfon depcze po piętach jego odpowiednikowi produkowanemu przez konkurencję, Xiaomi Redmi 5 Global, wyprzedzając popularny telefon Lenovo K9 Note.

Na wysoki wynik telefonu w benchmarku wpływ ma dobry czas pracy na jednym ładowaniu, błyskawicznie reagujący czytnik linii papilarnych, hybrydowy dual sim oraz wyświetlanie obrazów w technologii Full HD. Minusem jest niewątpliwie brak NFC dla osób przyzwyczajonych do mobilnych płatności.

Stylistyka obudowy jest kontynuacją wzornictwa dotychczasowej kolekcji smartfonów submarki Honor. Różnicą jest pionowy układ obiektywów aparatu na plecach obudowy, tworzących odstający od ich powierzchni garb. Wyświetlacz jest fabrycznie pokryty folią ochronną, która niestety po pewnym czasie użytkowania zaczyna się filcować. W ogólnym rozrachunku, walory telefonu przeważają nad niedociągnięciami, a smartfon Honor 6X wart był swojej ceny dwa lata temu.