Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Honor 20 Pro - recenzja

Honor 20 Pro: chodzi o kamerę
Najlepszy aparat na rynku aparatów średnio-zakresowych, charakteryzujący się dobrą wydajnością i długą żywotnością baterii

Honor 20 Pro to nowy flagowy telefon dla tańszych oddziałów Huawei, oferujący niektóre z tego, co uczyniło chińską firmę mistrzem kamery, ale za 550 funtów jest trochę za drogi.

Honor 20 Pro jest zasadniczo tym samym telefonem co Honor 20 z lepszym aparatem z tyłu, nieco większą baterią i większą ilością miejsca do przechowywania. Miał być wydany wraz z tańszym rodzeństwem, ale blokada Huawei Donalda Trumpa spowodowała jego opóźnienie.

Z zewnątrz telefony są praktycznie identyczne. Honor 20 Pro jest grubszy o 0,5 mm, wyższy o 0,3 mm i cięższy o 8 g od Honor 20, nie zauważyłbyś tego. Ma ten sam 6,26-calowy ekran LCD, który wygląda dobrze, ale nie może równać się z ekranami OLED u rywali.

Kamera selfie przebija się przez małą dziurkę w ekranie. Fotografia: Samuel Gibbs/The Guardian
Ta sama kamera 32MP samoczynnie przebija się przez wycięcie na otwór o tej samej wielkości w lewym górnym rogu wyświetlacza. Korpus ma te same metalowe boki i szklane plecy. Honor 20 Pro ma ładniejsze, odbijające światło wykończenie pod szkłem, ale prawdopodobnie i tak spędzi większą część swojego życia.

Boczny skaner linii papilarnych, który jest podwójnym przyciskiem zasilania, jest równie świetny dla praworęcznych użytkowników, ale mniej dla tych, którzy używają telefonu przede wszystkim po lewej stronie. Nie ma też gniazda słuchawkowego.

Ogólnie rzecz biorąc, Honor 20 Pro to dobrze wyglądający, dobrze wykonany telefon, który ma duży ekran, ale nie jest tak masywny, jak niektóre z potworów dostępnych w 2019 roku.

Specyfikacje

  • Ekran: 6.26in FHD+ LCD (412ppi)
  • Procesor: ośmiordzeniowy Huawei Kirin 980
  • Pamięć RAM: 8 GB RAM
  • Przechowywanie: 256 GB
  • System operacyjny: Magiczny UI 2.1 oparty na systemie Android 9 Pie
  • Kamera: tylna szeroka 48MP, ultra szeroka 16MP, teleobiektyw 8MP i makro 2MP, samodzielność 32MP
  • Łączność: USB-C (2.0), LTE, wifi, NFC, Bluetooth 5 i GPS (w niektórych regionach dostępne są wersje dual-sim)
  • Wymiary: 154,6 x 74 x 8,4 mm
  • Waga: 182g

Niezawodna wydajność i żywotność baterii
Gniazdo USB-C w dolnej części obsługuje zarówno zasilanie, jak i dźwięk przewodowy, ponieważ nie ma gniazda słuchawkowego. Fotografia: Samuel Gibbs/The Guardian
Pod maską znajduje się ten sam układ Kirin 980 co Honor 20, ale 20 Pro ma 2GB więcej pamięci RAM (łącznie 8GB) i dwa razy więcej pamięci przy 256GB. Nie dziwi więc, że działa dokładnie tak samo. Nie mogłem docenić większej ilości pamięci RAM w codziennym użytkowaniu.

Oznacza to, że otrzymujesz dobrze działającą, wszechstronną maszynę, która podczas pracy jest zgrabna, ale nie tak szybka i gładka jak OnePlus 7 czy 7 Pro. Akumulator wytrzymuje również długi czas, zarządzając ponad 36 godzinami pomiędzy ładowaniami, na tyle, że można mnie zobaczyć od 7 rano w dniu pierwszym do 19:00 w dniu drugim - cztery godziny dłużej niż Honor 20.

Nie ma bezprzewodowego ładowania na Honor 20 Pro. Ładowanie kablowe osiąga 75% w ciągu godziny i pełną moc w mniej niż 90 minut.

Magiczny UI 2.1
Gesty gestów Magic UI są zgodne z przychodzącymi zmianami Google do Androida Q z machnięciami z boku replikując przycisk wstecz. Fotografia: Samuel Gibbs/The Guardian
Honor 20 Pro działa dokładnie tak samo Android 9 Pie-based Magic UI 2.1, jak Honor 20. To działa dobrze przez większość czasu, jest dobry na baterii i jest dość konfigurowalny. Niektórym może się to nie podobać, ale można zmienić większość z nich za pomocą tematów.

Nie jest tak dobry jak OxygenOS w OnePlusie czy telefonach Pixel Google, ale z każdą wersją oprogramowania jest coraz lepszy.

W normalnych warunkach można się spodziewać dwumiesięcznych aktualizacji oprogramowania przez dwa do trzech lat od wydania. Jednak nad Huawei wciąż wisi znak zapytania, a zatem zdolność Honoru do współpracy z amerykańskimi firmami, takimi jak Google, dzięki działaniom Trumpa. Honor mówi, że jest "pewny", że może zaktualizować 20 Pro z Androidem Q.

Kamera
Aplikacja aparatu w aparacie Honor 20 Pro jest łatwa w użyciu, a jego system AI wykonuje solidną pracę przez większość czasu, automatycznie dostosowując kolory i ustawienia.
Fotografia: Samuel Gibbs/The Guardian
Honor 20 Pro posiada tę samą świetną kamerę o standardowej rozdzielczości 48MP, z dodatkową optyczną stabilizacją obrazu, zabawną kamerę o ultraszerokokątnym kącie widzenia 16MP i rozczarowującą kamerę makro 2MP, co Honor 20. Nowością w modelu Honor 20 Pro jest teleobiektyw 8MP z 3-krotnym zoomem optycznym.

Oznacza to, że uzyskasz naprawdę dobry obraz z głównej kamery, dobrze zbalansowany z dobrym zakresem kolorów i dynamiki. Podczas gdy ogólna szczegółowość jest dobra, zdjęcia wyglądają trochę gładko na wysoce teksturowanej powierzchni przy pełnym kadrze, co prawdopodobnie nigdy nie będzie miało miejsca.

Dobre były też osiągi przy słabym oświetleniu, choć nie tak zmienne jak P30 Pro Huawei. Ten ultraszerokokątny aparat jest wyraźnie gorszy w mniej niż idealnych warunkach oświetleniowych, ale działa naprawdę dobrze w dobrym oświetleniu i daje inną perspektywę do wykorzystania w fotografii.

Teleobiektyw 8MP wytwarza 3-krotny optyczny, 5-krotny hybrydowy, a następnie nawet 30-krotny cyfrowy zoom. Zoom 3x i 5x daje naprawdę dobre, użyteczne zdjęcia przy nawet średnim poziomie oświetlenia, co pozwala na uzyskanie znacznie bliższego efektu niż w przypadku 2x zoomu optycznego. Honor 20 Pro posiada najlepszy zoom w porównaniu do Huawei P30 Pro, który posiada 5x zoom optyczny, 10x hybrydowy i 50x cyfrowy.

Wydajność w filmie była podobna do tej, jaką osiągają sztandarowi rywale, choć przy 30 klatkach na sekundę (a nie 60 klatkach na sekundę) wychodzi ona na 4K. Choć aplikacja do aparatu jest na ogół łatwa w użyciu, to jednak nadal wychodzi z trybu HDR do trybu dedykowanego, a nie jest wbudowana bezpośrednio w główny tryb zdjęciowy. Kamera 32MP skierowana do przodu przebija się przez otwór w ekranie i jest dobra, przechwytując bogate w szczegóły ego nawet w dość trudnych warunkach oświetleniowych.

Obserwacje
Boczny skaner linii papilarnych jest szybko i łatwo dostępny za pomocą prawego kciuka, ale mniej za pomocą lewego palca wskazującego. Fotografia: Samuel Gibbs/The Guardian
Telefon jest dość śliski, więc będziesz potrzebował futerału, żeby nie wypadł z płytkich kieszeni, kiedy usiądziesz.
Silnik wibracyjny nie jest tak dobry, jak rywale w 2019 roku, czując się workowato i niedokładnie.
Rama telefonu zatrzymuje włosy i puch.
Jakość połączenia była dobra, ale głośnik jest dość mały i wymaga odrobiny uwagi, aby uzyskać prawidłowe wyrównanie z uchem.

Werdykt
Honor 20 Pro oferuje wiele aparatów fotograficznych w cenie 550 funtów, co przybliża Cię do akcji i zapewnia większą wszechstronność niż niektóre telefony, które kosztują dwa razy więcej.

Reszta telefonu też jest dobra. Jest zgrabny, nie jest ogromny, ma najwyższą wydajność i długą żywotność baterii. Oprogramowanie jest również solidne, ale jest jeszcze Trump-China handlu wojna trwa nad rzeczami, które mogą powodować problemy z bezpieczeństwem Androida i aktualizacje wersji, jeśli to eskalować.

Dwa największe problemy z Honorem 20 Pro to jego cena i istnienie jego nie-Pro rodzeństwa. Dostajesz to samo doświadczenie minus zoom aparatu z Honorem 20 za 150 funtów mniej, co również podcina najlepsze z konkurencji: mianowicie 499 funtów OnePlus 7. Argumentowałbym, że Honor 20 Pro jest więc o 50 funtów za drogi.

Pytanie więc brzmi, czy zoom optyczny Honor 20 Pro jest warty tych dodatkowych pieniędzy. Jeśli jesteś po jednym z najbardziej zdolnych i przystosowanych systemów kamer w telefonie za mniej niż 600 funtów, to tak. Jeśli nie ma lepszej wartości, którą można mieć gdzie indziej.

Zalety: nacięcie z dziurką, świetna wydajność, dobra żywotność baterii, aparat fotograficzny, dobry ekran, podwójna szóstka, szybki czujnik odcisków palców.

Wady: Magiczny interfejs nie dla wszystkich, powolne aktualizacje, Trump, brak możliwości rozbudowy pamięci, brak oporu wody, brak ładowania bezprzewodowego, brak gniazda słuchawkowego, prawy czujnik linii papilarnych nie dla osób leworęcznych.