Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Huawei w rozmowach o sprzedaży Honor

Huawei resetuje swoje priorytety ze względu na sankcje USA i skupi się na wyższej klasy telefonach Huawei, a nie na marce Honor, która jest skierowana do młodych ludzi i budżetu świadomego, powiedział.

Aktywa, które mają zostać sprzedane, nie zostały jeszcze sfinalizowane, ale mogą obejmować markę Honor, możliwości badawczo-rozwojowe i powiązaną działalność w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, jak powiedziały dwie osoby.

Transakcja może być w całości pieniężna i może skończyć się mniejszą, wartą gdzieś pomiędzy 15 miliardami yuanów a 25 miliardami yuanów, jeden z ludzi powiedział.

Digital China, główny dystrybutor telefonów Honor, pojawił się jako lider, ale inni potencjalni nabywcy to chiński producent elektroniki TCL i rywalizujący producent smartfonów Xiaomi Corp, ludzie powiedzieli, odmawiając identyfikacji, ponieważ rozmowy były poufne.

Huawei, największy na świecie dostawca sprzętu telekomunikacyjnego i producent smartfonów No.2, odmówił komentarza, podobnie jak TCL. Digital China i Xiaomi nie odpowiedziały na prośby o komentarz.

Marka Honor została założona przez Huawei w 2013 roku, ale firma w większości działa niezależnie od swojej firmy macierzystej.

SYTUACJA KORZYSTNA DLA OBU STRON

Kuo Ming-chi, analityk w TF International Securities, powiedział, że każda sprzedaż przez Huawei z Honor biznesu smartphone będzie sytuacja win-win dla marki Honor, jego dostawców i przemysłu elektronicznego Chin.

"Jeśli Honor jest niezależny od Huawei, jego zakup komponentów nie będzie już podlegał amerykańskiemu zakazowi na Huawei. To pomoże biznesowi i dostawcom smartfonów Honor", napisał w nocie badawczej w zeszłym tygodniu.

W zeszłym roku rząd Stanów Zjednoczonych podjął działania mające na celu uniemożliwienie większości amerykańskich firm prowadzenia interesów z Huawei, twierdząc, że technologiczny gigant jest ostatecznie odpowiedzialny przed chińskim rządem. Huawei wielokrotnie zaprzeczał, że stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

W maju Waszyngton ogłosił nowe zasady mające na celu ograniczenie zdolności Huawei do pozyskiwania kluczowych układów, które projektuje dla urządzeń sieciowych 5G i smartfonów.

Marka Honor, która sprzedaje swoje telefony przez Internet za pośrednictwem własnych stron internetowych i za pośrednictwem zewnętrznych sprzedawców detalicznych, konkuruje z Xiaomi, Oppo i Vivo na rynku telefonów z niższej półki w Chinach. Jej telefony są również sprzedawane w Azji Południowo-Wschodniej i Europie.

Smartfony marki Honor stanowiły 14,6 mln, czyli 26% z 55,8 mln smartfonów dostarczonych przez Huawei w drugim kwartale tego roku, według szacunków firmy badawczej Canalys.

Ale marże dla telefonów z dolnej półki może być cienka brzytwa, a Honor zarezerwowane mniej niż 5 miliardów yuanów w zysku netto z przychodów w wysokości około 70-80 miliardów yuanów w ubiegłym roku, powiedział jeden z ludzi.

Jeśli jej oferta zostanie przyjęta, Digital China, które również współpracuje z Huawei w zakresie cloud computingu i innych przedsiębiorstw, planuje sfinansować większość transakcji z kredytów bankowych i ma zabezpieczyć finansowanie w najbliższych tygodniach, ludzie powiedzieli.

Akcje w Digital China początkowo wzrosły o maksymalny dzienny limit 10%, ale później zyski stały się o 3% wyższe w środę po południu, co dało spółce notowanej na giełdzie w Shenzhen wartość rynkową około 2,9 mld dolarów.