Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Huawei Honor 8 – test aparatu

Kolejny przedstawiciel submarki Honor oznaczony numerem 8, to jeden z najpopularniejszych smartfonów średniej półki sprzedażowej. Jest to urządzenie zoptymalizowane pod względem stosunku ceny do wyposażenia technologicznego. Wiele zasługujących na uznanie funkcjonalnych elementów, ma na swoim pokładzie smartfon Huawei Honor 8. Aparat jest jednym z tych atutów.

Aparat w Huawei Honor 8

Smartfon wyposażono w aparat podwójny. Obydwa jego obiektywy są niemal identyczne, choć różnią się rodzajem matrycy. Jedna z nich jest kolorowa, a druga monochromatyczna. Taki dobór modułów ma mieć wpływ na precyzję w rejestrowaniu szczegółów, a także polepszyć jakość zdjęć w stosunku do modeli tej marki produkowanych wcześniej.

“Podwójny” chwyt marketingowy

Testując działanie aparatu w rozmaitych warunkach, można zauważyć, że wyposażenie smartfona w dwa obiektywy jest tylko marketingową pułapką. Wymiernych korzyści z takiego rozwiązania jest niewiele. Mimo, że jakość zdjęć wykonywanych zarówno przy słabszym jak i silniejszym świetle jest bardzo dobra, to nie jest to zasługą użycia dwóch matryc naraz. Podobne zdjęcia wykonują aparaty konkurencyjnych firm z tej samej półki sprzedażowej, mające tylko jeden obiektyw.

Funkcje fotograficzne Huawei

Jakość fotografii

Niezależnie od tego, czy podwójny obiektyw na pokładzie Honora 8 ma większe znaczenie, czy nie, jakość rejestrowanych przez aparat obrazów jest bardzo dobra. Nasycenie odworowywanych kolorów jest bardzo realistyczne, a rozpiętość tonalna zadowalająca. O wysokich walorach fotografii wykonywanych za pomocą Honor 8, można się przekonać konfrontując jego pracę z działaniem flagowca Huawei P9.

Podobnie jak w przypadku P9, w aparacie telefonu Honor 8 bardzo płynnie działa autofocus i rzadko się gubi w trakcie dostrajania. Ekspozycja w trybie automatycznym wraz z doborem balansu bieli jest niemal w każdym przypadku celna. Aplikacja aparatu reaguje bardzo szybko, co dobrze się sprawdza przy fotografowaniu obiektów ruchliwych.

Zdjęcia nocą

Amatorom nocnych sesji zdjęciowych aparat modelu Honor 8 może przypaść do gustu, ponieważ jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu jest bardzo korzystna. Wprawdzie matryce mają średnie rozmiary, a obiektywy standardową jasność, to szeroki zakres trybów fotograficznych, w które zaopatrzona jest aplikacja, może zdziałać bardzo wiele.

Aby zdjęcia w warunkach zmierzchu wyszły dobrze, potrzebne jest stabilne podparcie telefonu, najlepiej w formie statywu. Smartfon precyzyjnie dostraja parametry, wykonując szczegółowe i pozbawione szumów fotografie. Po uruchomieniu dźwigni spustu, na ekranie pojawia się licznik, wskazujący ilość czasu pozostałego do końca naświetlania. Do dyspozycji użytkownika jest również tryb manualny.

Aparat Huawei Honor 8 - opinie użytkowników

71,4% wpisów na portalu mGSM, dotyczących sposobu funkcjonowania telefonu Huawei Honor 8, to opinie pozytywne, a jedynie 17.1% komentarzy to zarzuty. 11.4% ocen neutralnych dotyczy przede wszystkim wysokiej ceny smartfona w odniesieniu do tańszych modeli z podobnym wyposażeniem. Jako główny atut urządzenia, użytkownicy podają właśnie jego aparat, który w dzień robi zdjęcia ostre jak brzytwa, a nocą bardzo dobrej jakości fotografie i to z automatu. Zobacz telefon Huawei Honor 8x w sklepie dragonist.pl >>