Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Huawei Honor 7 Lite z dual sim. Średniak z dużym potencjałem

Telefon zadebiutował 1 marca 2016 roku. Jego nazwa kojarzy się z popularnym flagowcem Honor 7, wypuszczonym na rynek parę miesięcy wcześniej. Patrząc na jakość wykonania i wzornictwo modelu, można by stwierdzić, że smartfon w wersji Lite jest bliźniakiem flagowego smartfona. Nic bardziej mylnego. Na kształcie obudowy podobieństwo tych dwóch się kończy.

Jakie parametry odróżniają flagowca Honor 7 od średniaka Huawei Honor 7 Lite dual sim? Dane techniczne mówią same za siebie.

Złoty Huawei Honor 7 Lite dual sim - 16 GB pamięci do użytku

W Chinach model ten nazwany został Honor 5C. W Polsce - nawiązując do flagowca siódemki, tę wersję sprzedaje się pod nazwą Huawei Honor 7 Lite dual sim. Opinie użytkowników wskazują, że jest to smartfon podobny w wyposażeniu do bardzo popularnego modelu klasy średniej Huawei P9 Lite, który pojawił się na rynku miesiąc wcześniej. Porównując parametry obydwu, w Honor 7 zabrakło kilku detali, ale jest to telefon o wiele tańszy od P9. Dla jednych ekonomiczne cięcia były do przejścia, według innych diabeł tkwi w szczegółach. Co je odróżnia?

Huawei Honor 7 Lite vs Huawei P9

Pod względem obudowy smartfony są swoim przeciwieństwem.. Honor 7 Lite ma plastikowe brzegi i metalowy tył, natomiast P9 - metalowe krawędzie i plastikowe plecki. Honor 7 ma bardziej obły kształt, co dla niektórych jest wadą estetyczną a dla innych zaletą, ponieważ dzięki temu telefon lepiej układa się do dłoni.

Specyfikacja Huawei Honor 7

Podobnie jak w przypadku P9, model Honor 7 wyposażono w 5,2 calową matrycę Full HD, która jest jednak znacznie jaśniejsza. W przypadku Huawei P9 jest to 450 cd/m2, a w wyświetlaczu tego drugiego około 540 cd/m2. Gorzej jednak z kontrastem, który w Honor 7 lite jest na poziomie 950:1 w stosunku do odwzorowania czerni w P9 zbliżonym do 1100:1.

W kwestii wyświetlacza znacznie niższa cena wyróżnia Honor 7 Lite na tle konkurencyjnych modeli ze średniej półki. Jest jednak pewien istotny mankament - duża oszczędność na warstwach ochronnych ekranu co sprawia, że Honor 7 lite bardzo szybko się brudzi i nie łatwo go wyczyścić. Brak NFC jest największym cięciem budżetowym zastosowanym w Honor 7 Lite. Nieobecność tego modułu może być problemem dla osób przyzwyczajonych do wykonywania płatności telefonem.

Szary Huawei Honor 7 lite 16 GB- Dual sim zamiennie z microSD

Obudowa Honor 7 Lite występuje w trzech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym i szarym. Podwójny slot umożliwia przechowywanie dwóch kart SIM lub jednej i dysku microSD. Model posiada dwa aparaty: przedni o rozdzielczości 8 mpix i tylny 13 mpix f/2.0 uzbrojony w diodę LED. System Android 6.0.1 Marshmallow pracuje na bazie procesora Kirin 650 z 2 GB pamięci operacyjnej RAM typu Low-Power DDR3.

Telefon rzadko się zawiesza. Dzięki pojemnemu akumulatorowi 3000 mAh, funkcjonuje dość długo na jednym ładowaniu - oczywiście w standardowym trybie pracy, a nie w przypadku intensywnego grania. Smartfon wyposażono również w czytnik linii papilarnych. Sumując wszystkie za i przeciw - telefon Honor 7 Lite jest z pewnością wart swojej ceny.

Więcej...