Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Dlaczego czytnik linii papilarnych nadal jest tak nietypowy na laptopach?

Rozpoznawanie odcisków palców staje się coraz bardziej powszechne w popularnych laptopach... ale dlaczego kombinacja jednego przycisku "fingerprint unlock and power-on" nie jest obsługiwana na wielu współczesnych laptopach?

Odpowiedź jest dość prosta, oszczędność kosztów.

Dedykowane laptopy do gier zazwyczaj przeznaczają nieproporcjonalnie dużą część swoich ograniczonych zasobów na system chłodzenia. Lekkie modele są zbudowane w taki sposób, aby zminimalizować koszty dla producentów, a jednocześnie pozostać wysoce przenośnymi dla użytkowników. Oczywiście, część oszczędności związanych z brakiem funkcji odblokowywania odcisków palców jest przenoszona na konsumentów. W końcu większość ludzi przyzwyczaiła się do tradycyjnego rozwiązania polegającego na włączeniu zasilania laptopa.

Niektóre produkty wyposażone są w dedykowany czujnik odblokowujący odciski palców, różniący się od przycisku zasilania... ale włączanie i odblokowywanie takiego laptopa pozostaje kłopotem, niewiele lepszym od standardowej konfiguracji.

Zatrzymajmy się najpierw i zastanówmy się, dlaczego to odblokowanie jednym dotknięciem i włączenie zasilania jest ważne, a nawet konieczne. Spójrz na swój telefon: Jest rok 2020, jak byś się czuł, gdybyś najpierw musiał nacisnąć przycisk zasilania, a następnie położyć kciuk na skanerze odcisków palców, tylko po to, aby zweryfikować swoją tożsamość i odblokować telefon?

Ta sama zasada odnosi się do laptopa.

Następnie przyjrzyjmy się, jak działa odblokowywanie laptopa za pomocą jednego przycisku w HONOR MagicBook 14:

Jeśli jednak nieznany odcisk palca naciśnie przycisk zasilania, zastosowanie mają dwie logiki:

1. Laptop włącza się z błędem identyfikatora odcisku palca, który utknął na ekranie logowania, z monitem o błąd identyfikatora odcisku palca.

2. Przycisk zasilania nie aktywuje się, a laptop nie włącza się à Naciśnij przycisk zasilania à Laptop włącza się à Wybierz odcisk palca lub hasło jako metodę wprowadzania à Logowanie się powiodło, a na wyświetlaczu pojawi się pulpit.

Krótko mówiąc, odblokowanie laptopa za pomocą jednego dotknięcia ma na celu zapewnienie, że doświadczenie użytkownika jest tak samo intuicyjne, jak każde inne zadanie, które faktycznie wykonujemy.

Chociaż te dwie funkcje, włączanie zasilania i odblokowywanie odcisków palców, zostały połączone w taki sposób, aby wyglądały bezproblemowo, są to zasadniczo dwie odrębne funkcje, z zaawansowanymi algorytmami, które zapewniają, że ich logika i cele nie są ze sobą mylone.

Czy odblokowanie HONOR MagicBook 14 skłania do myślenia o tym, jak łatwo jest odblokować telefon za pomocą odcisku palca? Czy nie byłoby miło móc to zrobić na własnym laptopie?

Czasami prostota leży u podstaw znaczących innowacji technologicznych. Miejmy nadzieję, że więcej laptopów będzie miało podobne, a nawet bardziej imponujące nowe funkcje, które mogą przenieść korzystanie z laptopa i bezpieczeństwo na wyższy poziom, tak aby każdy użytkownik mógł sprawować całkowitą kontrolę nad swoim urządzeniem w sposób jak najbardziej intuicyjny.